Poradnik

Dobre sokowirówki = zdrowie

Kiedy raz napijemy się świeżo wyciskanego soku, już nigdy nie będziemy chcieli pić tego, które oferują nam sklepy. Świeży jest bowiem nieporównywalnie lepszy od tego z kartonu, a co najważniejsze - posiada więcej witamin i właściwości odżywczych. Dlatego gro ludzi rozgląda się za dobrą sokowirówką, bo tylko taka może pomóc w przygotowaniu pysznego napoju. Na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki, aby nie tylko pięknie się prezentowała w kuchni, ale była także funkcjonalna? O tym poniżej. Zanim wybierzemy sprzęt, trzeba pomyśleć nad tym, z czego będziemy robić soki, jakie ich ilości będziemy przerabiać, czy soki będziemy robić codziennie, czy może okazjonalnie i przede wszystkim dla ilu osób będziemy je robić? Odpowiedzi na te pytania znacznie ułatwią wybór odpowiednich parametrów sprzętu i dadzą odpowiedź na pytanie - jaka najlepsza?

Parametry - na co zwrócić uwagę?

Każdy sprzęt posiada parametry, na które kupujący powinien zwrócić uwagę. Dobre sokowirówki, to takie, które:

  • posiadają dużą moc - im większa, tym sprzęt jest bardziej efektywny,
  • posiadają 2 napędy - jeden do owoców twardszych, drugi do miękkich,
  • posiada duży pojemnik na odpady (szczególnie jeśli mamy dużą rodzinę, dla której przygotowujemy soki) - w ofercie można odnaleźć sprzęt z pojemnikami od 0,5 do 3,5l,
  • posiadają duży otwór, do którego można wrzucić całe owoce - jest to wygodniejsze rozwiązanie.

Jak widać design sokowirówki to nie wszystko. Przeanalizujmy wszystkie parametry przed zakupem.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Pożywne soki, wypełnione witaminami i składnikami odżywczymi, to podstawa zdrowego żywienia. Jak zatem przygotować ten sok, aby był jak najlepszej jakości? Do wyboru mamy sokowirówki i wyciskarki. Który sprzęt wybrać? Jakie są różnice pomiędzy nimi? O tym poniżej.

Zasada działa sokowirówki

Sokowirówka jest urządzeniem, które pozyskuje sok z poprzecinanych owoców - najpierw je rozdrabnia, a dopiero później wyciska z nich sok. Konsekwencją takiej pracy jest fakt, że z niektórych części warzyw i owoców sok w ogóle nie jest pozyskany. Poza tym podczas pracy, masa warzywno - owocowa, która powstaje zostaje podgrzana, przez co sok traci na wartościach, ponieważ te się utleniają. W związku z tym w tak przygotowanym soku odnajdziemy mniej witamin i minerałów.

Zasada działania wyciskarki

Wyciskarka zupełnie inaczej pracuje nad przygotowaniem soku. Okazuje się, że nie przecina owoców i warzyw, a miażdży je podczas pracy, dzięki czemu w szklance pojawia się sok. Nie ma tutaj mowy o podgrzaniu wyciskanej masy, dlatego też soki z tego urządzenia posiadają mnóstwo witamin i minerałów.

Różnice między wyciskarką, a sokowirówką

Zarówno za pomocą sokowirówki, jak i wyciskarki można przygotować pyszne i pożywne soki. Główną różnicą pomiędzy tymi urządzeniami jest przede wszystkim technologia wytwarzania soków. Patrząc na ceny obu produktów - znacznie się różnią. Podsumowując więc różnice - dla zdrowia lepsza jest wyciskarka, jednak dla finansów sokowirówka. Trzeba zastanowić się przed zakupem, na czym nam bardziej zależy.

Zwroty i reklamacje
Kontakt
  • ul. Grunwaldzka 229
  • 60-179 Poznań
  • +48 61 833 12 27
  • sklep@eldomagd.com